strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP


Edukacja

Jednym z priorytetów w działalności Teatru Małego jest edukacja. Spektakle dla dzieci i młodzieży to tylko część propozycji. Oprócz tego prowadzone są lekcje teatralne dla najmłodszych i młodzieży, zajęcia instruktażowo-merytoryczne dla nauczycieli. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwiedzania teatru, dzięki którym młodzież ma wyjątkową okazję. zapoznać się ze specyfiką pracy scenicznej. Dzięki zaangażowaniu pracowników Galerii "Obok" Teatr Mały prowadzi zajęcia z edukacji plastycznej. Tychy są silnym ośrodkiem amatorskiego ruchu teatralnego. Działające w Teatrze Małym grupy teatralne ATRiP Migreska oraz Teatr "Belfegor" dają młodzieży okazję do spróbowania swych sił na deskach scenicznych.

Co roku w okresie ferii letnich i zimowych Teatr Mały organizuje warsztaty teatralne, plastyczne i taneczne. W trakcie Tyskich Spotkań Teatralnych młodzież nie tylko ma okazję zapoznać się z dorobkiem najlepszych polskich teatrów amatorskich, ale także wziąć udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez wybitnych twórców teatralnych.

Celem działań edukacyjnych jest: popularyzacja sztuki wśród najmłodszych odbiorców – dzieci i młodzieży, przygotowanie do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, stworzenie szans na rozwijanie swoich talentów oraz kreatywne zagospodarowanie czasu wolnego.

Zwiedzanie teatru jest bezpłatne, odbywa się w grupach do 25 osób, trwa – w zależności od zainteresowania i aktywności grupy - od 1 do 1,5 godz. Może obejmować także Galerię „Obok”. Rezerwacje - z min. miesięcznym wyprzedzeniem - przyjmuje organizacja widowni, tel. 32 227 36 16 lub 227 20 67, 227 36 11 wew. 35

Zwiedzanie Galerii „Obok” (bezpłatne) od wtorku do piątku w godz. 11.00 – 18.00, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu; tel. 32 227 36 18 lub 227 20 67, 227 36 11, wew. 30 – Aleksandra Drozd, Łukasz Pudełko.

warsztaty-w-galeriiwarsztaty

 

 

 

 

 

 

 

 

Istnieje możliwość zamówienia lekcji teatralnych czy zajęć warsztatowych (są organizowane są na zlecenie szkół). W zależności od charakteru zajęć, grupa może liczyć np. 100 - 400 osób na lekcjach teatralnych oraz do 25 osób na warsztatach. Zajęcia są bezpłatne lub częściowo odpłatne ( cena biletu w zależności od kosztów przedsięwzięcia i ilości widzów).


fotorelacja z warsztatów teatralnych odbywających się Teatrze Małym znajduję się TUTAJ

 

 
logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.